taskute valmistamiseks kasutati musta või pruuni "mummulist" nahka (harvematel juhtudel ka siledat). taskud olid jagatud kolmeks väiksemaks paunaks, mis olid poolitatud nahkribaga. iga paun  mahutas 10 padrunit ning seega mahutas üks kolme paunaga tasku 30 padrunit. kui sõdur oli relvastatud k98'ga siis regulatsioonide kohaselt sai ta kaks sellist taskut (kokku 60 padrunit). kuid mõnikord anti näiteks reservväes olevatele sõduritele ainult üks. iga paun käis pealt kinni klapiga, mille rihm kinnitus padrunitasku all oleva nupu külge. enne sõda valmistatud taskutel oli see nupp alumiiniumist ning hiljem toodetutel rauast.
tasku tagumisel küljel on kaks nahast aasa, millega tasku käis vöörihma külge ja rauast või alumiiniumist "D" kujuline rõngas, mille külge kinnitus Y rihmade või seljakoti üks ots.
enne sõda ja sõja alguse padrunitaskute tagumisel küljel olevad vöörihma aasad kinnitusid ühte otsapidi sama muna külge kuhu klappide rihma otsad (nagu näha esimese rea piltidelt). hiljem valmistatutel olid aga need aasad mõlemast otsast kinni needitud (teise rea fotodel). klappide juurest tulevad rihmad olid enne sõda ja sõja alguses valmistatud taskutel külge õmmeldud ning kuskilt sõja keskpaigast hakati neid külge neetima. määrustiku kohaselt pidid olema taskud rihmapandlast 3 cm kaugusel.